Kategoriler
MARKALAR
Ürün Özellikleri
Fiyat Aralığı
EPOKSİ REÇİNE
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 3 Ürün

Ürün Açıklaması:

  • Birçok markayı denedikten sonra memnun kaldığımız ve kendi yaptığımız objelerde de kullanmış olduğumuz üründür. Hızlı kuruma süresi ve berraklığı ile ön plana çıkmaktadır.
  • Ürün 2/1 oranında karıştırılarak kullanılmaktadır.35-40 dakika içinde kürleşmeye başlar.
  • Sararma yapmaz, güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır.
  • Almanya'dan ithal edilmiştir.
  • Takı yapımı, aksesuar yapımı ve diğer hobi ürünlerinin yapımında kullanılmaktadır.
  • Yapışkan olarak kullanmak isterseniz tüm yüzeylerde de kuvvetli yapışma sağlar (plastik - silikon hariç).

Kullanımı:A komponent ile B komponent 100:50 oranında plastik bardak ve benzeri kaba koyun. (Önce sertleştirici) Yavaş karıştırırsanız 5 dakika kadar karıştırın böylece baloncuk olmaz, hızlı karıştırırsanız 2-3 dakika yeterli olacaktır. Tamamen şeffaf bir görünüm oluşana kadar iyice karıştırılmalıdır.

Dikkat: Ellerinize eldiven giymenizi tavsiye ederiz. İyi karışmayan ürün kuruduktan sonra yumuşak halde kalmaktadır. Epoksiyi karıştırmaya başlamadan önce mümkünse elleri kremlemek (vazelin) sizi olası kazalardan koruyacaktır. Tahta dil çubukları karıştırma için kullanılabilir.

Sertleşme:İlk dokunma 6 saat, tam kuruma 24 saat.Epoksi Reçine Nedir

Epoksi Reçineler evlerde, iş yerlerinde, gemi yapım çalışmalarında ve ağır sanayinin diğer kollarında kullanılmaktadır. Reçine türlerinden biri olan Epoksi Reçineler ise Ahşap, plastik, metal gibi yüzeylerde dayanıklılık sergileyen yapıştırıcı ve yüzey kaplama özellikleri ile epoksi modelleri pek çok alanda karşımıza çıkmaktadır. Epoksi reçine çeşitleri dirençli ve çözülmeyen kuvvetli yapısı ile birden fazla alanda değerlendirilmesini sağlamıştır. Epoksi reçine ürünleri içerisinde bulunan karışımlar sayesinde kısa sürelerde sıvı halden katı hale geçer. Burada kullanılan epoksi reçine kalitesi önemlidir. Şeffaf epoksi reçine , sararmayan epoksi reçine , baloncuk yapmayan epoksi reçine, kristal epoksi reçine ve çabuk donan epoksi reçine bu aşamada bizim tercih ettiğimiz özelliklere de olan epoksi reçine türleridir. Bir çok yerde kullanılabiliyor olmaları epoksi reçineleri avantajlı hale getirmiştir. Reçineler bir çok madde ile beraber kullanılabilmektedirler. Epoksi reçine seti olarak kullanılmaktadır. Şeffaf Epoksi reçine ve epoksi reçine sertleştirici birlikte kullanılmaktadır.

Epoksi Reçine Nasıl Kullanılır ?

Epoksi reçine kullanımı oldukça kolaydır. Epoksi reçine ve epoksi hardener birbirine karıştırılarak tepkimeye girmesi sağlanır. Gerekli malzemeler yardımıyla reçineyi kısa sürede uygulayabilir, hobi amaçlı kullanabilir ya da yüzeyleri küf, rutubet gibi zararlı oluşumlara karşı koruyabilirsiniz. Epoksi reçine özellikleri dolayısıyla sürülen yerde uzun yıllar boyunca kalır eğer epoksi reçineden üretilen ürünler varsa gene uzun yıllar kullanabilirsiniz. Epoksi reçinelerin bu kadar fazla tercih edilmesinde dayanıklı yapısı etkili olmuştur. Bu tür reçineyi tercih eden kullanıcılar uzun ömür ve kaliteden memnun kalmaktadır. Epoksi modelleri kırılmaya çizilmeye dayanıklıdır, parlak olması sebebiyle de beğenilmekte ve hemen her alana uyum sağlamaktadır.

Epoksi Reçine Özellikleri

Epoksi reçine nem tutmaz küf tutmaz bu nedenle oluşabilecek rutubet ve çürümeleri engellemektedir. Plastik üzerinde, ahşap üzerinde, fayans gibi pek çok yüzeyde epoksi kullanabilirsiniz. Gemi bordaları epoksi reçine ile kaplanmakta bu sayede parlaklık ve dayanıklılık sağlanmaktadır. Epoksi reçine kuruma süresi epoksi reçinenin kalitesi ile doğrudan orantılıdır. 48 saat içerisinde tamamen kuruması beklenir. Epoksi reçinenin yapısı gereği yapışma özelliğiyle mevcuttur ve Epoksi reçineler sürüldüğü yüzeye yapışarak kuruma evresine girer. Reçinenin kullanım alanları çok fazla seçenekle mevcuttur. Epoksi reçine ve sertleştirici uygun oranlarda karıştırılarak yüzeye yayılırsa dayanıklı bir yüzey ortaya çıkar. Bizim de en fazla kullandığımız şekli ile epoksi reçine takı, epoksi reçine kolye gibi epoksi reçineyi hobi amaçlı kullanırsanız sonuçlarından memnun kalacağınızı göreceksiniz. Epoksi reçine renklendirici ile dilediğiniz renge girebilir. Genelde Epoksi renklendirici pigment, epoksi toz boya, epoksi toz sim ile yapılabilmektedir. Ya da renklendirmeniz gereken bir parça için epoksi reçineyi kullanabilirsiniz.

Epoksi reçine nasıl yapılır

Epoksi reçine nasıl kullanılır sizlere açıklamaya çalışalım. Kullandığınız epoksi reçine türüne göre epoksi reçine ve sertleştirici karışma oranı belirtilmiştir. Bizim kullandığımız epoksi reçine ve hardener 2 ye 1 oranındadır. A komponent ile B komponent 100:50 oranında plastik bardak ve benzeri kaba koyun. (Önce sertleştirici) Yavaş karıştırırsanız 5 dakika kadar karıştırın böylece baloncuk olmaz, hızlı karıştırırsanız 2-3 dakika yeterli olacaktır. Tamamen şeffaf bir görünüm oluşana kadar iyice karıştırılmalıdır. Epoksi reçinene ısınmaya başladığında artık kalıbınıza yada yüzeyinize dökmeniniz gerekmektedir. Reçinenin özellikleri uygulandığı alanda su, asit ve diğer zararlı bileşenlere karşı dayanıklılık sağlamaktadır. Reçine kullanıldığı yere anında adapte olur ve anında dayanıklı yapısını ortaya koyar. Kullanım alanları çok geniş olan epoksi, kaplama, yapıştırma, renklendirme ve cila amacıyla kullanılmaya başlanmıştır. Epoksi reçinenin Şeffaf olması kullanıldığı alanda parlak bir ürün elde edeceğinize işaret etmektedir. Hobiliyasam.com internet adresinde yeni başlangıçlar için 200 Gram Epoksi reçine 100 gram Epoksi sertleştirici olan epoksi reçine setimiz sizin için uygun olacaktır. 300 gram epoksi reçine seti yanında 750 gram epoksi reçine seti ve 1500 gram epoksi reçine seti de sitemizde ve Bakırköy mağazamızda bulunmaktadır.

Epoksi Reçineler de Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epoksi reçineler kimyasal maddelerden oluşmaktadır ve dikkatli kullanılması gereklidir. Epoksi reçine aşırı kokuyorsa son derece zararlıdır. Kokan epoksi reçineler, çok baloncuk oluşturan epoksi reçineler, geç kuruyan epoksi reçineler, şeffaf olmayan epoksi reçineler kullanım ve hijyen açısından olumsuzluklar ortaya çıkarmaktadır.

Epoksi Reçineyi Ne Çözer? Epoksi Reçine nasıl temizlenir ?

Epoksiyi karıştırmaya başlamadan önce mümkünse elleri kremlemek (vazelin) sizi olası kazalardan koruyacaktır. Eğer bulaş olduysa saf alkol kullanmak epoksi reçineyi çıkarma da en etkili yöntemdir. Epoksi reçineyi çıkarma da aseton ve kolonya da ilk birkaç saniyede etkili olacaktır. Küçük hacimli uygulamalar için şeffaf epoksi reçineyi Kolye, bilezik, yüzük, küpe, kitap ayracı gibi objeleri yapmak için kullanabilirsiniz. Hobiliyasam.com sitemizde bulunan epoksi reçine setleri Solvent içermez.

Epoksi Tüyoları

Epoksi nedir, Epoksi ile neler yapılabilir, Epoksi Reçine nerelerde kullanılır, Epoksi Reçine nerede satılır, Epoksi Boya ne işe yarar, Epoksi hangi boya ile renklendirir, epoksi reçine fiyatları gibi sorularınıza cevap vermeye çalıştık. Epoksi Boya Fiyatları hobiliyasam.com sitemizde ve İstanbul da epoksi reçine malzemeleri satan mağaza Hobili Yaşam'da sizleri bekleriz. 


Site içi kolay linklerimiz

Toz Boyalar için

https://www.hobiliyasam.com/epoksi-renklendirici/epoksi-toz-boya

Toz Simler için

https://www.hobiliyasam.com/epoksi-renklendirici/epoksi-toz-sim 

Silikon Kalıplar için

https://www.hobiliyasam.com/silikon-kalip


E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.