Ana Sayfa EPOKSİ RENKLENDİRİCİ Epoksi Toz Boya
Füme Epoksi Toz Boya
  • Füme Epoksi Toz Boya
  • Füme Epoksi Toz Boya
  • Füme Epoksi Toz Boya
Füme Epoksi Toz Boya
Ürün Kodu : srk0292       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Diğer
Renk

Ürünümüz 10 gram olarak gönderilmektedir.

Boyalar için, Elde etmek istediğiniz ürün için en çok %5 oranında dökmeniz gerekir daha fazlası ürün renginde değişikliğe yol açmayacaktır. %5 in altında oranları siz kendi isteğinize göre ayarlayınız. (Örnek : 10 gramlık bir şişe %2 lik bir karışımla toplam 500 Gramlık epoksi reçineyi renklendirebilirsiniz)

Simler için, Simleri çok kullanmanız halinde birbirlerine yapışıp aşağı çekerek dibe çökeceklerdir. Kullanacağınız ürüne boyunu yüksekliğine göre uygun olacak düzeyde kullanmanız önerilir.


Neden Kavanozlarda, Plastik poşet ürünleri kullanmak hayli zordur, sürekli dökülür. Poşet ağzını kapatmak isterken bile boya-sim saçılır ellere bulaşır. 

Epoksi pigment toz boya

Epoksi pigmentleri Epoksi Reçine ile elde edeceğiniz ürünleri renklendirmek için özel olarak üretilmiştir. Tüm epoksi reçine uygulamalarında rahatlıkla kullanabilir, tamamen uyumludur. Epoksi toz pigmentler diğer ifadeyle epoksi toz boyalar yapısı itibariyle tek başına kullanılamamaktadır. Epoksi reçine sıvısına uygun miktarlarda karıştırılarak kullanılmaları gerekir. Epoksi renklendirmesi için epoksi reçine toz boya en çok %5 oranında kullanılması yeterli olacaktır. Toz boyayı az olarak başlayıp istediğiniz tonu yakalayana kadar çoğaltarak eklemenizi tavsiye ederiz. Kullanmak istediğiniz Epoksi reçine ve hardener toplam ağırlığının orantı yaparak epoksi pigmenti karışıma ekleyebilirsiniz. Fazla kullanımı herhangi bir renk değişimine yol açmayacaktır, aksine epoksi reçinenin sertleşmemesi ve epoksi reçine ile yapılmış ürünün yumuşak kalmasına yol açabilmektedir.

Epoksi reçine boyası

Toz pigment ürünleri oda sıcaklığında ve güneş ışığına direkt maruz bırakılmadan muhafaza ediniz. Hobili Yaşam Sitesinden aldığınız epoksi boyaları sizlere cam şişelerde sunulmaktadır. Plastik poşet de size gelen ürünleri kullanmak ve korumak hayli zordur, sürekli dökülür çalışma alanı kirlenir, toz pigment kurur ve yeteri kadar kullanmadan çöpe gider. Poşet ağzını kapatmak isterken bile boya saçılır ellere bulaşır. Bu sebeple sizlere olabildiğince faydalı olacak ağzı geniş cam kavanozlarda göndermekteyiz. Tüm Pigmentler Güvenlik etiketi olan mini cam şişelerde gönderilmektedir. Epoksi toz pigmentleri birbirine karıştırarak kullanabilirsiniz.

Epoksi Boya Malzemeleri

Hobili Yasam sitemizde Epoksi Reçine ve Epoksi Kalıpları satan mağazamıza satılmakta olan epoksi reçine son derece şeffaf ve kalitesinden şüphe etmediğimiz türdendir. Sizde epoksi reçineyi ve hardener'ı şeffaf görünüm kazanıncaya kadar ortalama 4 dakika kadar karıştırın. Epoksi Reçine karışımının içerisine epoksi pigmenti ekleyin ve toz boya iyice kaybolana kadar karıştırmaya devam edin. Renk pigmenti epoksi reçine içerisinde tamamen dağıldığına emin olduktan sonra Silikon kalıplara dökebilirsiniz.

Epoksi Boya Çeşitleri

Epoksi hangi boya ile renklendirilir, Epoksi toz pigment boya çeşitleri yanında Epoksi için sıvı boyalar da kullanılmaktadır. Multisurface boyalar, akrilik boyalar epoksi reçine içinde karışabilmekte olsa bile diğer uygulamalar için üretilmiş bu boyalar reçinenin sertleşmesinde, reçinenin parlak görünmesinde size problem çıkarma olasılığı yüksektir. Bu sebeple doğru seçim epoksi için üretilmiş boyalar olmalıdır. Epoksi için Toz boya ve epoksi reçine için üretilmiş olan yaş boya yanında Alkol Mürekkepleri ile de mükemmel sonuçlar alacağınızın püf noktasını buradan vermek isteriz. Epoksi Sedefli boya, Epoksi Metalik boya, epoksi Neon boya, Epoksi Simli boya, Epoksi Yaldızlı Boya, Epoksi Transparan Boya gibi farklı türde boya çeşitleri de yapıları açısından farklılık göstermektedirler. Epoksi Boya nerelerde kullanılır, Epoksi Boya nerede satılır, Epoksi Boya ne işe yarar, Epoksi hangi boya ile renklendirir, Epoksi boya uygulaması, epoksi nedir, epoksi boya nasıl yapılır, epoksi toz boya karışım oranı gibi sorularınıza cevap vermeye çalıştık. Epoksi Boya Fiyatları ve diğer sorularınız için hobili Yasam'da sizleri bekleriz. 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Ürün Etiketleri
Epoksi BoyaToz Boya
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.