KARGO ÜCRETİ :

Kargo fiyatları alıcının seçmiş olduğu Kargo şirketine göre değişiklik göstermekte olup, ürünün ve teslimatın özelliğine göre değişmektedir. Oluşan Kargo gönderim  bedelleri alıcıya ait olup, tutarlar ödeme öncesi ayrı olarak belirtilmektedir. ÜCRETSİZ KARGO gönderileri belirli dönemlerde yapılan Kampanyalar ile gerçekleşmektedir. .

Ürün iade veya değişimleri, Ürünü teslim aldıktan sonra 14 günlük süre içerisinde tarafımıza bildirilmesi halinde cayma hakkına istinaden kabul edilmektedir. Tüm ürünler hava almayan kapalı ambalajlarda gönderilmektedir. Açılmış olan ambalajda ki ürün kullanılmış olarak sayılacağından bu ürünlerin iade alınması mümkün bulunmamaktadır

SİPARİŞ TESLİMAT SÜRESİ:

Siparişinizi tamamladıktan birkaç dakika sonra, hobiliyasam.com tarafından e-posta adresinize ‘siparişiniz onaylanmıştır’ e-postası gönderilir. Siparişiniz alındıktan sonra ürünleriniz paketlenir ve seçmiş olduğunuz Kargo firmasına teslim edilir. Siparişiniz belirttiğiniz teslimat adresine iletilir, size veya sizin belirttiğiniz kişiye teslim edilir.

Her gün saat 15:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargo firmasına teslim edilir. Teslimat süresi Kargo firmasının belirlediği sürelerdir, ortalama İstanbul içine 1 iş günü , İstanbul dışına ise mesafeye göre değişerek 1-3 iş günü içinde teslim edilir.

Hafta sonu verilen siparişler, siparişi takip eden ilk iş gününde kargoya verilir.

www.hobiliyasam.com'a verdiğiniz tüm siparişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura eşliğinde teslim edilmektedir.


ÜRÜN TESLİMATINDA ÖNEMLİ HUSUSLAR:

Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi veya ehliyet talep edecektir.

Eğer ürününüz size hasarlı olarak ulaştı ise teslimat esnasında kargo görevlisine hasarlı ürün tutanağı hazırlatmanız gerekmektedir. Yasalar gereği görevli siz kargoyu kontrol edene kadar 2 dakika boyunca sizi beklemelidir. Kırılabilecek dökülebilecek deforme olabilecek hassas ürünleri muhakkak paketinden çıkarıp kontrol etmeniz bizler ve sizler açısından büyük önem taşımaktadır. Aksilikler olması durumunda ilgili tutanak ile birlikte ürünü / ürünleri faturaları ile birlikte sorununuzu anlatan not ve kargo görevlisine hazırlattığınız tutanak ile birlikte, bize ödemeli olarak kargo ile göndermenizi rica ederiz.Hasarın taşıma esnasında meydana geldiğini ispat etmemiz için şarttır aksi halde ürünün hangi aşamada hasar gördüğünü kanıtlayamayacağımız için iade sürecinde sorun yaşanmaktadır.

SİPARİŞ İPTALİ HAKKINDA BİLGİ:

Sipariş iptalleriniz için sipariş verdiğiniz gün, ürünleri kargo firmasına teslim etmeden önce bize ulaşmanız halinde iptal işlemi gerçekleştirilecektir. Kargoya teslim edilmiş siparişler için iptal işlemi İade prosedürü uygulanır.


E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.